Zalakaros fürdő belépő árak 2020

hungaroring-24-órás-kerékpárverseny-2019

Az új generációs, belépő szintű videokártyák piacának legalsó szegletét tekintjük át röviden. Úgy fest, a két gyártó itt közös nevezőre tért – ez általában nem sok jót ígér –, de azért alaposan körbeforgatjuk a témát. Pró és kontra következik. Avatott szemek mind az AMD Radeon RX 550-nél, mind pedig az NVIDIA GeForce GT 1030-nál idejekorán látták, itt bizony komoly bajok lehetnek. Kezdjük az előbbivel. Az RX 500 széria legkisebb tagja (eddig) az egyetlen modell, mely nem egy már korábban látott GPU ráncfelvarrásának tekinthető. A Polaris 12 név alatt futó chip tervezésénél minden bizonnyal a költséghatékonyság volt a fő célkitűzés, ezzel önmagában még nincs is semmi gond. A probléma ott kezdődik, hogy a számítási és a textúrázási teljesítmény radikális visszaesését nem igazán követi le az árcédula, ami így nyilvánvalóan rossz ár/érték mutatót szül. A helyzetet jól mutatja, hogy a termékcsalád következő tagja (Radeon RX 560) egyes területeken kétszer akkora erőforrásokkal gazdálkodhat, mint a kistesó.

640 stream egységgel szerelt Radeon RX 550 a Sapphire-től - iPon - hardver és szoftver hírek, tesztek, webshop, fórum

Ezen a ponton sajnos az összevetést alaposan megnehezíti, hogy az AMD egyik modellből sem küldött ki tesztpéldányokat – nyilván nem véletlenül –, így kényszerűségből az elődre kellett alapoznunk. A különbség egyébként nem jelentős, az összképet érdemben aligha befolyásolja. Figyeljük meg, hogy az AMD csak a CU-k számát adta meg, mely kevésbé közérthető adat. A Tom's Hardware idevágó mérésében a Radeon RX 460, az RX 550 és érdekességképpen az R7 260X is helyet kapott – az Intel HD 530 jelen esetben nem érdekes. A trió első tagja jobb pillanatokban 60%-kal magasabb teljesítményt nyújt – teszi mindezt úgy, hogy csak egy leheletnyivel drágább –, s a már negyedik születésnapját betöltő R7 260X is fentről szemléli az eseményeket. A számok alapján körvonalazódni látszik, az RX 550 egy ligában mozog az R7 260 modellel – ez már nem a teljes értékű Bonaire lapkát használja. Akkor itt most álljunk meg egy pillanatra. Jelen cikkünk főszereplője egy hónappal ezelőtt rajtolt 79 dolláros árcédulával, utóbbi pedig 2013 decemberében(! )

radeon rx 550 4gb teszt camera

Dobozból kivéve a gyári 1210 MHz-es GPU órajelet nem tudja tartani. Első Firestrike eredmény: +30% Power Limit-tel és -20mV-tal viszont már szépen tartja a gyári órajelet, ez a Firestrike pontszámon is látszik, de az előzőhöz képest ezt nézni is sokkal élvezetesebb volt, mivel az órajel dropok eltűnésével a mikrolagok is eltűntek: Temp targetet 65 fokra állítottam 75 fokos maximummal. Az 1 ventis hűtés hangja terhelés alatt az erre érzékenyeket zavarhatja. Nekem 2500 rpm-ig ment, de még hátravan a több órás intenzív használat, gyanítom fog még az fentebb is menni. FHD-n elleszek vele, amíg nem tudok értelmes áron 580-at (vagy VEGA-t) venni. Hát a borda kb. detto ugyanakkora mindkét modellen, szóval ja. Szia! Öcsém RX560-hoz ezt rendeltük iponról 1440x900-as felbontáson van használva, tökéletesen működik, nem vettünk észre semmilyen minőség romlást. fellelhető valahol egy értelmes teszt rx 560-ról? csak nekem nem stimmel a méret számok és kép alapján? 225mm*128mm*38mm ezek már értelmes tesztnek számítanak?

Soha nem volt még ekkora igény az eSport VGA-ra és egyre több a hétvégi gamer is: nekik készült a Radeon RX 550, ami pont annyira erős, amennyire kell: leteszteltük, mire is képes valójában. Sokakat lehet, hogy meglep a tény, de igaz, hogy a legnépszerűbb játékok nem a vadonatúj AAA címek, amelyekhez bivalyerős hardver, vagy a legújabb konzol szükséges. A legtöbben manapság kompetitív, főleg többjátékos játékokkal játszanak, ahol számít ugyan a grafika, azonban a játék motorját a sebességre fókuszálva írták meg, hogy az gyenge-közepes gépen is jól fusson és így minél szélesebb réteghez elérjen. Intergált helyett bármi Aki egyszerű, kifejezetten olcsó videokártyát keresett esetenkénti játékra, eSportra, annak ott voltak a nevetségesen harmatgyenge modellek és a használt VGA kártyák - egyik sem feltétlenül a legjobb megoldás, bár utóbbinál azért ki lehet fogni jó vételeket. Mostantól azonban sokkal jobb helyzetben lesznek azok, akiket csak ilyen, kompetitív játékok érdekelnek, illetve csak néha-néha játszanának, ugyanis nem kell az integrált GPU-t izzasztani a diavetítésért és nem kell a családi malacperselyt sem széttörni, hogy VGA-t vehessenek.

radeon rx 550 4gb teszt super

Neked nem a sima 1050-et kellene gyűrnöd? Grats, 33k-ért jó vétel volt... de melyik modell? Felesleges a 4GB? Én nem úgy gondolom, bár nem tudom mivel játszol. ez bf1/4 fullHD low Oda bőven elég a 2GB, így már más. Cukker. És ahogy nézem, nem kell hozzá tápcsati, szóval nulla feszemelés... de az nem is hiányozna nekem. Az XFX 1 ventise tetszett volna a leginkább, de azt idehaza nem láttam. Sajnos. és elvileg félpasszív Igen, azt láttam a leírásban. Jó lesz. Szerk. : mondjuk lehet inkább rádobtam volna +1k HUF-ot, és kérem a Sapphire Pulse-t, arról tutira van több teszt, és biztosan jó... viszont tápcsatis. amikor rendeltem nem is hozta a kereső, de ugyanolyan hűtés ránézésre csak a nyák nagyobb azt már megtanultam, hogy a legolcsóbb és legdrágább között kb 0 a teljesítménykülönbség félpasszív innentől mindegy Nokedli Ma megérkezett az MSI Radeon RX 460 OC 2GB kártyám. Néhány tapasztalatot leírok, hátha még érdekel valakit. Összességében pozitív csalódás a kártya, több van benne mint amit vártam.

Az eSport-videokártya: MSI Radeon RX 550 Aero ITX 2 GB OC teszt - PC World

Bár azt hozzá kell tennem nem vagyok annyira érzékeny a hangokra. Max terhelésen nekem olyan 70fok körül van a max, ez kb 55% venti fordulat mellett, egy nem túl jól szellőző ősrégi codegen házban. De ezt már én állítottam be a neki, gyárilag kicsit tovább engedte a hőfokot és csak 40%-on ment a venti, de lehet még feljebb fokom tolni, hogy hűs maradjon. Nyilván való, hogy a 2 ventisek halkabbak, mivel alacsonyabb fordulaton tudják jól hűteni. De azért ezek az új karik nem egy nagy kazánok. Jah és félpasszív, netezés közben be se kapcsol. Talán olyan 50fok körül kapcsol bele, mivel idle 40 körül volt a nagy melegben és nem ment a venti. Coolmat Szia! Hétfő óta van ilyen kártyám, röviden a tapasztalataim: - 23 fokos szobahőmérsékleten 37 fokos idle hőmérséklet ér el (félpasszív, vagyis nem teker a venti ilyenkor) - Terhelésre 74 fokos target temp van beállítva gyárilag, ezt ~1100 rpm-el abszolválja is (jól szellőző házban van), így szinte hangtalan. - Nincs rajta 6 pines PCIE tápcsati, így csak PCIe sínből véve tud max 75W-ot felvenni papíron.

wattman probléma stb. Szerintetek mi lehet a gond? A legfrissebb driver van fent. én a CPU-ban lévő igp-re gondoltam, feltéve, ha van olyan a gépedben és az alaplap hátulján lévő DVI/VGA kimenetre + az rx 560-ra Ez egy aktív átalakító, másképp nem működne. tippm86 Szia! Nekem ugyan ilyen kártyám van, változó időközönként fekete képernyő beállításoktől függetlenül, wattman hibát észlel szöveg....., néha újraindult. Valószínű te is belenyultál egy memóriahibás kártyába mint én. 06. 22-én visszaküldtem a boltba, náluk is előjött a hiba, ők visszaküldték a gyártóhoz, most a héten derül ki hogy kapok-e egy másikat vagy visszakapom a pénzemet. Szerintem minél elöbb vedd fel a kapcsolatot a boltal ahol vetted. Hmm... a 2GB-os GTX 1050 egész jól helytáll, szvsz ennek van a legjobb ár/érték aránya. MZsoltee Akkor már lehet venni 750Ti -t is 20k fölött nem sokkal. A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van. Sőt, a GTX 460 milyen jó kis kártya volt... A Vulkan eredmények kicsit furcsák, TSAA X2-t hogy alkalmaztak?

Radeon RX 550 Új Gamer Kártya!! - YouTube

GPU-Z-ben ennek ellenére néha látni 80W-os peak-et is, de ~45-50W az átlagfogyasztás jön ki játékok alatt, ami röhejesen alacsony. - Előző pont miatt nem lehet tuningolni semennyire sem (legalábbis a GPU-t, a VRAM-ot nem próbáltam), de 1216MHz GPU órajel is teljesen elfogadható ehhez a kártyához. - Több játék is (F1 2016, Division, Doom) is megeszik 3, 5 - 4GB VRAM-ot FullHD felbontáson medium - high beállításokkal is, így van értelme szerintem 4GB -os változatot választani belőle (tudom nem volt kérdés, de gyakran felmerül itt a topikban ahogy visszaolvastam), a bányászszeon lecsengéséig teljesen jól ki lehet húzni ezzel a kártyával. Tazsam01 tag Sziasztok, váltanék rx 560 4gb-re viszont van egy problémám. Jelenleg 2 monitort használok, ez kell is a munkára és ezt a három mellékelt kép szerinti módon meg is tudom oldani egy d-sub átalakítóval, van erre valamilyen megoldás az RX560 esetében is hdmi-ről vagy display portról? Ahogy láttam azon csak 1 hdmi 1 DP és egy DVI van. A két monitor samu syncmaster E2220 és 2253LW.

Az új modell Polaris 21-es GPU-t kapott, ami alacsonyabb órajelen jár, mint 512 stream egységgel rendelkező társa, valamint a memória is lassabb. {{ "2018-02-01T10:01:00+01:00" | humanReadableDate(true)}} A Sapphire egy szokatlan Radeon RX 550-es videokártyát tett elérhetővé. A Pulse Radeon RX 550-es videokártyának egy új változata jelent meg, ami a 11268-16-os (vagy négy gigás változat esetében 11268-15-ös) termékkódot viseli, és nem Polaris 12-es, hanem Polaris 21-es GPU-t kapott, mint az egy osztállyal feljebb versenyző Radeon RX 560. Az új videokártya így nem 512, hanem 640 stream processzorral dolgozhat, azaz 16-ból 10 CU tömbje aktív. Ezekhez 40 textúrázó egység társul, a GPU órajel azonban alacsonyabb, mint a normál Radeon RX 550-es Pulse modelleknél megszokhattunk, hiszen 1206 MHz helyett csak 1071 MHz-es órajel áll rendelkezésre. A 128-bites memória-adatsínre GDDR5-ös memóriachipek kapcsolódnak, méghozzá 2 vagy 4 GB-os kapacitással, az effektív memória-órajel azonban 7 GHz helyett csak 6 GHz-es értéket képvisel.

  • Újabb kártyák érkeztek a Sapphire Pulse szériába - PROHARDVER! Videokártya hír
  • Radeon rx 550 4gb teszt gaming
  • Radeon rx 550 4gb teszt ti
  • X-Men filmek értékelője - Marvel,és minden más
  • Balázs fecó ha két rossz van melyik a jobb 2017
  • Kibeszélő: Kivéreztetik A Kispénzű Játékosokat, Avagy Tudatos Szegmentálás Történik? - HOC.hu